Projekt muzyczny "POSYŁKA"

Władysław Żeleński w zupełnie nowej odsłonie

Dzieła Żeleńskiego on-line

Żeleński

Polecamy Państwa uwadze stronę https://zelenski.info/, która jest największą bazą zawierającą wykonania orygialnych utworów kompozytora.

Celem twórców jest, żeby do końca 2021 roku na stronie znalazł się komplet dzieł Władysława Żeleńskiego w najlepszych wykonaniach. Autorzy strony prowadzą więc badania nad jego dorobkiem oraz specjalnie na potrzeby strony dokonują nagrań studyjnych.

Na stronie znajdą się pieśni, opery, kantaty, msze, a także utwory chóralne, organowe, symfoniczne, kameralne i fortepianowe.

Dyrektorem artystycznym tego projektu jest Sebastian Perłowski, kompozytor i aranżer, zaś dyrektorem naukowym Maciej Negrey. Za realizację dźwięku odpowiada Beata Jankowska Burzyńska.

Badania nad spuścizną Mireckiego i Żeleńskiego uhonorowano Nagrodą Województwa Małopolskiego Ars Querendi za wybitne działania na rzecz kultury i sztuki dla Macieja Negreya i Sebastiana Perłowskiego.

Projekt został dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

Skip to content